istanbulda trafik felç oldu doktor yokmu?0 0
Read Time:1 Minute, 58 Second

İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki çalışmalar sebebiyle yaşanan trafik, bir şeridin daha kapatılmasıyla kabusa dönüştü. Tek şeritten Anadolu yakasına geçmeye çalışan araçların oluşturduğu kuyruk gece geç saatlere kadar sürdü. Trafik sabah saatlerinde yeniden etkili oluyor.

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nde devam eden yol yapım çalışması nedeniyle gişelerden sonraki beş şeritte trafiğe kapatıldı. Şeritler trafiğe kapatılınca köprüye doğru uzanan kilometrelerce araç kuyrukları gece saatlerinde de devam etti. Trafik sabah saat 06.30 sıralarında Metris TEM Bağlantı noktasına kadar uzandı. Geceyi yoldan arçlarının içinde geçirmek zorunda kalan sürücüler, trafiğe isyan etti. Saatlerce yolda olduklarını belirten sürücüler trafiğe çözüm bulumasını istediler. TEM Otoyolu’nda bulunan uzun araç kuyruğunu fark eden bazı sürücüler ise geri geri araçlarını sürerek TEM Otoyolu Karayolları bağlantı noktasından geri geri giderek trafikten kurtulmaya çalıştı.


İstanbul trafiğinde çile bitmiyor. Dün öğlen saatlerinde FSM gişeler sonrası dubalarla ayrılmış boş alanda top oynayan kişileri görülmesi şaşkınlık yaratmıştı. Bu yaşananlar da elbette köprünün bir şeridinin daha trafiğe kapatılmasının etkisi vardı. Görenleri gülümseten bu manzara dün akşam saatlerinde yerini sinir harbine bıraktı. Haftanın ilk günü iş çıkış saatinde İstanbul trafiği felç oldu.

Asfalt çalışmalarının ardından gişelerden sonraki beş şeridin trafiğe kapatılması kilometrelerce araç kuyruğu oluşmasına neden oldu. Sürücüler ise, “İnsanlarımıza sabır diliyoruz” diyerek yaşanan duruma isyan etti.

“2 SAATTİR YOLDAYIM”

Fatih Sultan Mehmet köprüsündeki asfaltlama çalışması devam ederken, şimdi de gişelerden sonraki beş şerit trafiğe kapatıldı. Şeritler trafiğe kapatılınca köprüye doğru uzanan kilometrelerce araç kuyrukları oluştu. Sürücüler en sağdaki gişelerden gitmek zorunda kalırken, bu da zaten sıkışık olan trafiği daha da çekilmez hale getirdi. Maslak’tan TEM’e girdiğini ifade eden bir sürücü “2 saattir yoldayım. Maslak’tan girdim buna rağmen 2 saattir yoldayım” dedi.

Sürücü geçmesi gereken gişeyi bulmakta zorlandığını söyleyerek, “Bir de şu gişelerden ücret almasalar ne kadar güzel olur. Kendi şeridimizi bulacağız diye 2 saattir uğraştık” diye konuştu.

“4 SAATTİR YOLDAYIM REZİL OLDUK”

2.5 saattir yolda olduğunu söyleyen bir kadın sürücü ise, “Sabır diliyoruz insanlarımıza. 2.5 saattir yoldayım. Bu ne felaket?” diye sordu. 4 saattir yolda olduğunu söyleyen bir başka sürücü ise, “Böyle rezillik olmaz. Feriköy’den Kavacık’a gideceğim. 4 saattir yoldayım. Çocuğum arkada. Küçücük çocukla rezil olduk” diyerek duruma isyan etti. Bu arada gişelerden sonra meydana gelen bir trafik kazası da zaten sıkışık olan trafiğin iyice sıkışmasına neden oldu.

<

p style=”color: #000000; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 18px; text-align: left;”>Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr{jcomments on}

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Post