0 0
Read Time:3 Minute, 3 Second

KB5011563 (OS Build 22000.593) 28 Mart 2022 windows 11 güncelleme detayları

Öne Çıkanlar
Yeni! Üç adede kadar yüksek öncelikli bildirimini aynı anda görüntüler. Bu özellik, işletim sisteminde Windows bildirimlerini kullanarak aramalar, hatırlatıcılar veya alarmlar için bildirim gönderen uygulamalar içindir. Sonuç olarak, aynı anda dört adede kadar bildirimi görünebilir; üç yüksek öncelikli bildirim ve bir normal öncelikli bildirim.

Bir Microsoft OneDrive dosyasını yeniden adlandırıp Enter tuşuna bastıktan sonra odağı kaybetmesine neden olabilecek bir sorunu güncelleştirir. Bir dosya odağı kaybettiğinde, kullanmadan önce onu tekrar seçmeniz gerekir.

Widget sözcüğünü aradığınızda ilgili Ayarlar sayfasını döndürür.

İyileştirmeler
Bu güvenlikle ilgili olmayan güncelleştirme, kalite iyileştirmeleri içerir. Anahtar değişiklikler şunları içerir:

İşletim sistemini yükselttikten sonra Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamaları için otomatik başlatmayı kapatan sorunu giderir.

SystemSettings.exe’nin çalışmayı durdurmasına neden olan sorunu giderir.

searchindexer.exe’yi etkileyen ve Microsoft Outlook’un çevrimdışı aramasının son e-postaları döndürmesini engelleyen bir sorunu giderir.

Windows için başlatma süresini artıran bir sorunu giderir. Bu sorun, bir 5G kablosuz geniş alan ağı (WWAN) cihazı yavaş uyandığında ağ API’sindeki bir UI iş parçacığının yanıt vermemesi nedeniyle oluşur.

System Center Operations Manager (SCOM) veri merkezi izleme sisteminde çok sayıda yanlış alarma neden olan wmipicmp.dll modülündeki bellek sızıntısını giderir.

Kayıt defterinden Yürütme İlkesi ayarlarını hatalı şekilde döndüren sorunu giderir.

Modern tarayıcıların gpresult/h tarafından oluşturulan HTML’yi doğru şekilde oluşturamaması sorununu giderir.

AppLocker için bir PowerShell testi sırasında bir dosya için “Erişim reddedildi” özel durumuna neden olan sorunu giderir.

Oturum açmış kullanıcı sayısı 100’ü aştığında Uzak Masaüstü Hizmeti (RDS) sunucusunun kararsız hale gelmesine neden olan sorunu giderir. Bu, Windows Server 2019’da RDS kullanarak yayınlanan uygulamalara erişmenizi engeller.

Bir etki alanına veya kuruluş birimine (OU) göz attığınızda bir hata mesajı döndüren sorunu giderir. Bu sorun, belleğin hatalı sıfırlanması nedeniyle oluşur.

Grup İlkesi Yönetim Konsolu’nu kapattıktan sonra çalışmayı durdurmasına neden olan sorunu giderir. Sistem, Uygulama Hatası Olay Kimliği 1000’i ve 0xc0000005 (STATUS_ACCESS_VIOLATION) hatasını günlüğe kaydeder; başarısız modül GPOAdmin.dll’dir.

Grup İlkesi Hizmetinin, Grup İlkesi Kayıt Defteri Tercihleri ​​için telemetri bilgilerini işlemeyi durdurmasına neden olabilecek sorunu giderir.

DirectX çekirdek bileşenindeki bir durma hatasını (0xD1, DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) giderir.

Kerberos.dll’nin Yerel Güvenlik Yetkilisi Alt Sistem Hizmeti (LSASS) içinde çalışmayı durdurmasına neden olabilecek sorunu giderir. Bu, LSASS, aynı istemci kullanıcı için Kullanıcı için Hizmet (S4U) kullanıcıdan kullanıcıya (U2U) eş zamanlı isteklerini işlerken oluşur.

Anahtar Dağıtım Merkezi (KDC) Proxy’sini etkileyen bir sorunu giderir. KDC Proxy’si, Key Trust Windows Hello for Business’ta oturum açmak için Kerberos biletlerini düzgün şekilde alamıyor.

Azure Active Directory (AAD) Web Hesap Yöneticisi’nde (WAM) Microsoft Hesabı (MSA) Geçiş senaryoları için destek ekler.

Yük devretme kümesi adı nesnesi (CNO) veya sanal bilgisayar nesnesi (VCO) parola değişiklikleri dahil olmak üzere belirli parola değişikliği senaryoları sırasında Olay Kimliği 37’yi günlüğe kaydeden sorunu giderir.

Kullanıcı Hesabı Denetimi (UAC) iletişim kutusunun yükseltilmiş ayrıcalıklar isteyen uygulamayı doğru şekilde göstermesini engelleyen sorunu giderir.

Bir Microsoft OneDrive dosyasını yeniden adlandırıp Enter tuşuna bastıktan sonra odağı kaybetmesine neden olabilecek sorunu giderir.

Widget sözcüğünü aradığınızda ilgili Ayarlar sayfasını döndürür.

Bir ilke değişikliğinden sonra Olay 4739’un belirli özniteliklerin yeni değerlerini görüntülemesini engelleyen sorunu giderir.

Bilgisayar hesaplarını etki alanları arasında taşırken Move-ADObject komutunun başarısız olmasına neden olan sorunu giderir. Hata mesajı, “Yalnızca bir değere sahip olabilen bir öznitelik için birden çok değer belirtildi”.

SMB sağlamlaştırma etkinleştirildiğinde bir IP Adresi kullanarak Sunucu İleti Bloğu (SMB) paylaşımlarına erişmenizi engelleyen sorunu giderir.

SMB Sunucusunda (srv2.sys) 0x1E durdurma hatasına neden olan sorunu giderir.

Bir küme oluşturduğunuzda NetBIOS ve DNS Active Directory etki alanı adları arasında uyumsuzluğa neden olan sorunu giderir.

Daha önceki güncellemeleri yüklediyseniz, cihazınıza yalnızca bu pakette yer alan yeni güncellemeler indirilecek ve yüklenecektir.

Alıntı; https://support.microsoft.com/en-us/topic/march-28-2022-kb5011563-os-build-22000-593-preview-40df54c9-b5a9-42e5-ae1c-9a33ff91ca91

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

By hasgül

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir