Pazar , Ocak 17 2021
Anasayfa / Sistem ve Driver / Ntoskrnl.exe hatası ve çözümü

Ntoskrnl.exe hatası ve çözümü

Ntoskrnl.exe hatası ve çözümü

Herhangi bir Xp cdsi ile kurtarma konsulunu açınız.

İlk mavi kurulum ekranı geldiğinde siz “r” tuşuna basarak konsolu açınız.

Eğer tek işletim sistemi kullanıyorsanız “1″  seçeneğini seçip (“1″ yazıp enter tuşuna basın) ilerliyorsunuz.İşlem yapacağınız işletim sistemini seçtikten sonra sizden yönetici şifrenizi isteyecektir. İşletim sistemi kurulumunda herhangi bir Administrator şifresi girmediyseniz hiç birşey yazmadan sadece “enter” tuşuna basıp geçebilirsiniz. 

Cd’nin bulunduğu sürücü genelde “e:” dir. ancak bazı bilgisayarlarda bu “d:” yada “f:” olarak hard-diskinizi ayırdığınız bölüm sayısına göre değişir.

E:

komutu ile cd’nin içine giriyoruz.

CD i386

yukardaki kodu da girdikten sonra

Komut satırının alması gereken son hali “E:/i386/” olması gerekiyor. Buraya kadar bir sorunumuz yoksa alttaki komutu girerek bozuk olan dosyamızı cd’de bulunan sağlam dosya ile değiştireceğiz.

EXPAND ntoskrnl.ex_ C:\Windows/system32

Komutunu uyguladıktan (komutta bulunan “/” ve “\” işaretlerinin yönleri önemlidir” sonra size varolan dosyayı değiştireyim mi? sorusu gelecektir bu soruya evet “e” diyerek onayladıktan sonra “1 adet dosya genişletildi” yazısı gelecektir. Sonra Cd’yi çıkartıp yeniden başatın.

Hakkında hasgül

Hasgül Özlü

İlginizi çekebilir. Bu yazımada bakmak ister misiniz?

kritik hata oturum kapanıyor

kritik hata başlat menünüz çalışmıyor

kritik hata başlat menünüz çalışmıyor Windows 10 işletim sisteminde bazı güncellemeler sonrasında resimdeki durumla karşılaşanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir