Perşembe , Ocak 28 2021
Anasayfa / İnternet / Siber suçla mücadele virüsü

Siber suçla mücadele virüsü

 Merhaba<br />   &nbsp;

Son zamanlarda sıklaşan siber saldırılarla bunlardan kazanç sağlamak isteyenlerde çoğalmakta. Aşağıda resmini de attığım şekilde bilgisayarınız kilitlendi şeklinde bir uyarı sayfası geliyor. Ödeme yapmanız isteniyor. Girmiş olduğunuz bir siteden siber suç işlediğinizi ve 48 saat içinde ödeme yapmanızı istiyor. Üst kısımda Türk Polisi yazıyor, bunu da dikkate almayın.

Bilgisayarınızı kapatın ve güvenli modda başlatın. Sonra program ekle kaldırda bu uygulamayı görebilirseniz kaldırın. Veya Sitem geri yükleme ile bilgisayarınızı düzgün çalıştığı bir güne geri yükleyebilirsiniz. Bir başka çözüm combofix yazılımını çalıştırarak bu virüsten kurtulabilirsiniz.
 

veya,

sistemi güvenli modda açarak

CMD komut istem penceresi karşınıza gelecektir.

 Komut istem penceresinde <strong>regedit</strong> yazılarak ilgili program a&ccedil;ılır

<strong>HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\Current Version\Winlogon</strong>&nbsp;anahtarının sağ penceresindeki Shell ikili verisinde yer alan <strong>Explorer.exe, (herhangibirseyolabilir).dat </strong>verisini sadece<strong> EXPLORER.exe&nbsp;</strong> olarak g&uuml;ncelleriz.

Eğer varsa regedit başlanğıç yolunda olan bilmediğiniz dosyalarında siliniz.

 &nbsp;

 

Hakkında hasgül

Hasgül Özlü

İlginizi çekebilir. Bu yazımada bakmak ister misiniz?

2020 02 27 16 23 08 DARK DK NT WRT350

Dark Dk-NT- WRT350 kablolu ve kablosuz ağ güçlendirici kurulumu

Dark router arayüzüne girdikten sonra tekrarlayıcı seçeneğini seçin. Ardından ağ araştır butonuna tıklayıp bağlancağınız ağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir