Regedit ayarı0 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

1) Menü açılışlarını hızlandırma

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop MenuShowDelay–>Değeri 0 yapın.

2-) Sistemin Klavye Yardımıyla Yeniden Başlatılması


Genellikle yeni sistem kurulduğunda veya bazı boot gerektiren programlar kurulduğunda bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Buna bi klavye kısayolu atamak için Regedit den HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCur rentVersionWinlogon anahtarına ulaşın. Yeni bir Dize Değeri oluşturun ve isim olarak EnableQuickReboot yazın ve dize değerini açın değer olarak 1 verin. Bundan sonra bilgisayarınızı Ctrl+Shift+Alt+Del tuş kombinasyonu ile kapatabilirsiniz.

3-)Başlangıç Menüsünü Değiştiremesinler

Sistemdeki diğer kullanıcıların Start Menu de değişiklik yapmalarını istemiyorsanız. Regedit den HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies/Explorer anahtarına ulaşın. Burada yeni bir DWORD anahtarı oluşturun ve isim olarak NoChangeStartMenu yazın ve değerini 1 yapın

4-)NumLock Açılsın

Her açılışta NumLockun açılması için HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Keyboard anahtarına ulaşın ve buradaki InitialKeyboardIndicators değerini 2 yapın. Eğer değer yoksa Yeni/Dize Değeri diyerek yeni bir dize değeri oluşturun.

5-) SABİT DİSKLERİ GÖRÜNMEZ YAPMAK

BAŞLAT > ÇALIŞTIR > REGEDİT’i açın :
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVe rsionPoliciesExplorer.Explorer anahtarına sağ tıklayıp “ekle > ikili değer” diyoruz.isim olarak NoDrives, değer olarak ta 04,00,00,00 veriyoruz.Bilgisayarıma girdiğinizde “C:” srücüsü olmayacak.
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVe rsionPoliciesExplorer.Explorer anahtarına sağ tıklayıp “ekle > ikili değer” diyoruz..isim olarak NoDrives, değer olarak ta 08,00,00,00 veriyoruz.Bilgisayarıma girdiğinizde “D:” srücüsü olmayacak.

6-) Geri Dönüşüm Kutusunun İsmini Değiştirme

Start >> Run” (veya “Başlat >> Çalıştır”) içine “regedit” yazıp, Registry Editor’ ü açın.

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{645FF 040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\ShellFolder\Attr ibutes anahtarını açın

My Computer
HKEY_CLASSES_ROOT
CLSID
{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
ShellFolder
Attributes

Buradaki “40 01 00 20” değerini:

Windows XP kullanıcıları : “70 01 00 20”

Diğer Windows kullanıcıları : “50 01 00 20”

olarak değiştirsin.

Şimdi,
masaüstündeki simgeye bir kez tıklayarak seçili duruma getirin ve F2 tuşuna basın. Artık simgenin adını değiştirebilirsiniz.

7-)WİNDOWS ‘un AÇILIŞINA UYARI YAZISI EKLEMEK

Bu ilginç ipucuyla bilgisayarınızı ilk başlattığınızda daha oturum açılmadan bir uyarı baneri görüntülenmesini sağlaya bilirsiniz. Bunun için önce regedit’i açıp “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon” anahtarı altına gelin şimdi burada ” LegalNoticeCaption ” adı altında ki bu dizeye vereceğiniz değer menu çubuğunda görüntülenecektir. Daha sonra “LegalNoticeText” olan kısmada ekrandaki diyalog kutusunda ne görünmesini istiyorsanız baner ekrana her açılışta getirecektir…

8-)(Hearts viewer)Hearts oyununda rakiplerin kartlarını görme

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\Hearts seçin.
Sağ taraftaki pencerede sağ tıklayıp Yeni–>Dize Değeri diyerek yeni bir dize değeri oluşturun.
Bu değerin ismini ZB yapın.Daha sonra bu değere çift tıklayarak Değer verisi kısmına 42 değerini girin.
İşlem bitmiştir.Şimdi Hearts oyununu açıp Ctrl + Alt + Shift +F12 yaparsanız rakiplerinizin kartları çarşaf gibi açılacaktır.Bu kombinasyonu tekrarlarsanız kartlar kapanır.{jcomments on}

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Post