Perşembe , Ocak 28 2021
Anasayfa / Mobil / Samsung Apple Davasında Rekor Tazminat

Samsung Apple Davasında Rekor Tazminat

Apple ve Samsung arasında yıllardır patent davalarından birinden karar çıktı. ABD’deki davada Samsung’un Apple’a 1 milyar dolar tazminat ödemesine karar verildi.

Aralarında amansız bir rekabetin olduğu Samsung ve Apple, bir süredir dünyanın birçok ülkesinde karşılıklı olarak patent davaları açmışlardı. Bunlardan biri de ABD’nin Kaliforniya şehrinde Apple tarafından açılan bir davaydı.

 

Türkiye saati ile bu sabah saat 03:00 sularında karara bağlanan davada jüri Samsung‘u birden fazla Apple ürünün bazı patentlerini ihlal etmekten suçlu buldu. Jürinin kararına göre Samsung Apple‘a bu ihlaller yüzünden 1.049.343.540 dolar ceza ödeyecek.{jcomments on}

Her ne kadar Apple bu davada 2.7 milyar dolara yakın bir tazminat istediyse de bu rakam 1 milyar dolar civarında kaldı. Kararın ardından açıklama yapan Samsung yetkilileri ‘bunun ABD’deki kullanıcılar için büyük bir kayıp olacağı’ belirtildi.

Kararla birlikte birçok Samsung ürünün ABD’de satıştan kaldırılabileceği de ifade ediliyor.

<

p style=”margin: 0px; padding: 8px 0px; border: none; outline: none; list-style: none; color: #000000; font-size: 12.222222328186035px; line-height: normal; text-align: justify; “>Kaynak: http://shiftdelete.net

Hakkında hasgül

Hasgül Özlü

İlginizi çekebilir. Bu yazımada bakmak ister misiniz?

cep telefonu bataryasında yanlış bilinen bilgiler

Telefonu ilk aldığınız da 24 saat şarj etmeyiniz Şarj etmek için tamamen bitmesini beklemeyiniz Şarjı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir