HTC, Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüne güncellenecek cihazlar0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

 

HTC, Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüne güncellenecek cihazlar için detaylı dağıtım takvimini yayınladı. Son versiyonla buluşacak tüm modeller için hedeflenen ayları paylaşan Tayvanlı üreticinin bazı kullanıcıları için kötü haberleri de var.{jcomments on}

 

 


Cihaz

Tarih Cihaz Tarih

DROID Incredible 2

Ağustos’ta belli olacak HTC Sensation Mart – Haziran

HTC Amaze 4G

Mayıs – Haziran HTC Sensation XE Mart – Haziran

HTC Desire S

Haziran – Temmuz HTC Sensation 4G Mart – Haziran

HTC Desire HD

Temmuz – Ağustos HTC Sensation XL Nisan – Haziran

HTC EVO 3D

Haziran – Temmuz HTC Rezound Haziran – Temmuz

HTC EVO 4G+

Mayıs – Haziran HTC Rhyme Haziran – Temmuz

HTC EVO Design 4G

Haziran – Temmuz HTC Thunderbolt Temmuz – Ağustos

HTC Incredible S

Haziran – Temmuz HTC Vivid Mart – Haziran


Operatör ve bölgesel unsurlardan dolayı ön görülen güncelleme tarihlerinden ancan 45 gün sonra tüm cihazların son versiyona yükselebileceği söyleniyor.

Eğer güncelleme bu süreden daha fazla beklemenize rağmen ulaşmadıysa Ayarlar/Telefon Hakkında/Yazılım Güncellemeleri bölümünü kontrol edin. Yine cihazınızı güncelleyemezseniz HTC’nin resmi sitesindeki destek bölümünü ziyaret edin.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüyle birlikte ROM kullanımında artış meydana geldiği için HTC ChaCha, HTC Salsa ve bu modeller gibi 512MB ROM’e sahip modellerde istenilen performans alınamadığı için yükseltme gerçekleşmeyecek.

HTC’nin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Flyer, EVO View 4G ve HTC Jetstream tablet bilgisayarları da ICS güncellemesi almayacak, Honeycomb’da kalacak. Güncellenmeyecek cihazlar tabiki çeşitli güvenlik düzenlemeleri, teknik sorunlar ve yazılımsal geliştirmeler ile ilgili güncelleme almaya devam edecek.

Eğer cihazınız Ice Cream Sandwich’e güncellenirse HTC Sense kullanıcı arayüzü versiyonu da güncellenerek 3.6′ya yükselecek. Sense 4.0′ın bazı özelliklerini taşıyan bu arayüzün kullanılmasının sebebi, yeni Sense 4.0′ın bazı donanımsal gereksinimlere sahip olmasıymış. Eski modellerde gerekli donanım bulunmadığı gerekçe gösterilerek sadeleştirilmiş Sense 4.0, yani Sense 3.6 kullanılmaya karar verilmiş.

Yaz sonunda tüm telefonlarını güncellemeyi planlayan HTC, Android 5.0 Jelly Bean hazırlıklarına başlayacak. Yılın dördüncü çeyreğinde Tayvanlı üreticinde bir Nexus akıllı telefonu lanse etmesini bekliyoruz. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin!

<

p style=”margin: 0px; padding: 0px 0px 15px; outline: none; color: #555555; font-size: 13px; line-height: 19px;”>Kaynak: HTC

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Post