Youtube Anahtar Kelime Seçimi0 0
Read Time:48 Second

Anahtar kelimeler ne olursa olsun bir içeriği ön plana çıkartmak için her zaman bizlere lazım olacak şeylerdir. İlerleyen teknolojide bu değişir mi bilinmez ama bundan kurtuluşumuzun olmayacağı kesinlikle bellidir. Bu yüzden sizde içeriğinizi ön plana çıkartmak istiyor iseniz yapmanız gerekenler anahtar kelime araştırmasıdır.

Arama motorları araması ile sosyal medya araması arasında bazı önemli farklar bulunmaktadır. En basitinden Google‘da ki en popüler sorgular ile YouTube ‘da ki en popüler sorgular aynı değildir.

Google arama motoruna en son eklenen özelliklerinden biri olan aranacak terimin yazımına yazmaya başlar başlamaz arama sonuçlarını sıralamaya koyması ve karakter girimi devam ettikçe de filtrelenen sonuç devam etmesidir. Siz yazar iken de açılan pencerede önerilerini göstermektedir. Fakat YouTube ile Google kesinlikle karıştırılmamalıdır.

YouTube Videoları İçin Anahtar Kelime Araştırması
YouTube ‘ta videolarınızı optimize eder iken kullanacağınız anahtar kelime aracını kendi bünyesinden kaldıran YouTube ; Adwords Anahtar Kelime Planlayıcıyı ön plana sokmaktadır. Bunun haricinde kullanmış olacağınız başka anahtar kelime planlayıcıları sizlere çok büyük bir oranda yarar sağlayacaklardır.

https://adwords.google.com/KeywordPlanner

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Post

youtuberın dikkat etmesi gerekenler-önemli püf noktalarıyoutuberın dikkat etmesi gerekenler-önemli püf noktalarıYouTube, dünyanın en büyük arama motorlarından biridir. Dolayısıyla anahtar kelimeler içeren açıklamalar yazarak izleyicilerin, arama yoluyla videolarınızı daha kolay bulmasına yardımcı olabilirsiniz.   Aranabilir açıklamalar yazın Açıklamalar izleyicilere, arama sonuçlarında